Spływ kajakowy rzeką

SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ PIAŚNICA

Spływy kajakowe po malowniczej rzece Piaśnica, która wypływa z jeziora Żarnowieckiego  wpada do morza w miejscowości Dębki.
To idealne warunki dla początkujących kajakarzy i osób chcących rozpocząć przygodę z kajakiem.
Rzeka płynie w większości przez rezerwat przyrody „Piaśnickie łąki”, dzięki czemu można podziwiać różnego rodzaju ryby, ptaki oraz rośliny.
Super atrakcja dla rodziców z dziećmi

– Długość spływu: 7km
– Czas spływu: ok 2,5 godziny

PARK LINOWY JU-HUU

Park linowy w Dębkach przeznaczony jest głownie dla dzieci i młodzieży.

Składa sie z trzech torów o rożnej trudności: dla początkujących, dla bardziej doświadczonych i dla odważnych na wysokości około 5m i stanowi ciekawe wyzwanie.

Park znajduje sie w pobliżu rzeki Piaśnicy i zapraszają do wspólnej zabawy.

PARK LINOWY
obraz kaszubskie oko

KASZUBSKIE OKO

Nad Jeziorem Żarnowieckim znajdują sie 4 przystanie jachtowe,można tam wypożyczyć kajaki i rowery wodne.
Tam również znajduje sie największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa z górnym zbiornikiem wodnym Czymanowo  przy którym znajduje sie wieża widokowa „Kaszubskie Oko” z której rozciągają sie widoki na jezioro,lasy i widać morze w Dębkach

W razie niepogody można wybrać sie do oddalonego od nas o 25 km Gniewina na krytą pływalnie lub 35km Aquaparku – baseny z rekinami w Redzie

WINDSURFING -JEZIORO ŻARNOWIECKIE

Nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole znajduje sie szkoła i wypożyczalnia Windsurfingu MorSki.

To wyjątkowe miejsce, ciche, spokojne, oddalone od miast, z pięknymi widokami i czystym powietrzem. Woda w jeziorze jest ciepła i czysta. Szkoła posiada doświadczoną kadrę instruktorską, która profesjonalnie, bezpiecznie oraz indywidualnie podchodzi do każdego kursanta. Posiadają  również wysokiej klasy sprzęt windsurfingowy.

Oferują:

– kursy i lekcje dla dzieci oraz dorosłych
– naukę od zera i doskonalenie pływania
– obozy windsurfingowe
– wypożyczalnię sprzętu

PARK LINOWY
Spływ kajakowy rzeką

OSADA SŁAWUTOWO

W małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej znajduje sie miejsce szczególne Osada Sławutowo.

Tam przenosimy sie w czasie o dobre 1000 lat. Można zobaczyć jak żyli ludzie w średniowieczu i czym sie zajmowali.

Osada Sławutowo  to rekonstrukcja osady średniowiecznej z przełomu IX X w . Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców możemy zobaczyć pracę garncarza, tkaczki, piekarza czy zielarza.

Na miejscu jest 8 chat do których można wejść i zobaczyć jak żyli i pracowali nasi przodkowie na terenach pomorza i nie tylko jak z trudem i znojem dnia codziennego, kiedy wszystkie sprzęty potrzebne do normalnego życia i prowadzenia gospodarstwa domowego trzeba było wykonać własnoręcznie, a jedzenie – zdobyć lub wytworzyć, bo nie leżało na wyciągnięcie ręki na sklepowych półkach.

ŚCIEŻKI ROWEROWE
WŁADYSŁAWOWO- HEL
KROKOWA – SWARZEWO

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do turystyki rowerowej niż Półwysep Helski. Została tu specjalnie wyznaczona ścieżka, na której wspaniałe krajobrazy można podziwiać dosłownie na każdym kroku, a poza tym, ze względu na to, że po obu stronach mamy morze i tylko wąski pas lądu przed nami… ciężko się zgubić:)

Trasa rowerowa, wiodąca nasypem dawnej linii kolejowej, połączyła dwie miejscowości północnych Kaszub: Swarzewo z Krokową. W miejscach, gdzie dawniej mieściły się perony, teraz znajdują się przystanki z ławkami i tablicą informującą o atrakcyjności danego miejsca. Cała trasa o nawierzchni bitumicznej liczy ponad 17 km.

PARK LINOWY
Spływ kajakowy rzeką

MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA – HEL

Jest to jedno z najmłodszych muzeów militarnych działających w kraju. Powstało w latach 2005 – 2006 dzięki garstce zapaleńców z Sekcji Militarnej Stowarzyszenia „Przyjaciele Helu”, którzy za cel postawili sobie ochronę przed dewastacją unikalnych obiektów militarnych budowanych od lat dwudziestych do sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Największe z tych budowli – to 6 obiektów pozostałych po niemieckiej baterii 406mm Schleswig Holstein. Są dwa magazyny, trzy stanowiska artyleryjskie („Anton”, „Bruno” i „Cesar”) oraz wieża kierowania ogniem 

http://www.helmuzeum.pl/

Telefon: +48 58 675 74 88

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ – GDAŃSK

Muzeum II Wojny Światowej zostało powołane 26.11.2008 r., a na siedzibę instytucji wybrano Gdańsk. Siedziba, zaprojektowana przez gdyńskie studio architektoniczne „Kwadrat”, powstała przy ul. Wałowej, nad Motławą, blisko historycznego centrum miasta. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających 23 marca 2017 r.

Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Zasadniczy nacisk w narracji historycznej został położony na losy jednostek, społeczności i narodów. Historia militarna stanowi narrację o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka.

http://muzeum1939.pl/

PARK LINOWY
Spływ kajakowy rzeką

MUZEUM HISTORYCZNE – SOPOT

Muzeum gromadzi zbiory malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki, rzemiosła artystycznego oraz archiwalia związane z miastem i regionem: fotografie, dokumenty, mapy, pocztówki i publikacje. Muzeum zorganizowało kilkadziesiąt wystaw czasowych, odbywają się tu odczyty, wykłady, projekcje filmów, koncerty (również plenerowe w ogrodzie), wieczory literackie i spotkania autorskie. Muzeum redaguje i wydaje Kronikę Muzeum Sopotu, opisującą dzieje miasta i Sopocian.

http://muzeumsopotu.pl

Telefon: +48 58 551 22 66